Левица: Скандалот со фантом-фирмата е доказ дека профитери ја водат оваа држава

„Откако весникот „Ла верита” објави дека македонската влада не добила вакцини од НР Кина поради фантом-фирма која била понудена за

Read more

Скандал: Кина го одби Филипче за вакцини затоа што преку фантом-фирма побарал вакцини!

Кина го одбила македонскиот премиер Зоран Заев за вакцини поради тоа што зделката требало да се одвива преку фантом фирма

Read more

[Видео] Боки 13 на Камчев: „Нашиот човек” заврши работа и со СЈО и со Заев

Нова снимка беше објавена утринава од италијанскиот весник „Ла Верита“ со опис „Боки 13 се фали за своето пријателство со

Read more

Нова снимка: Јанева на Камчев – не се секирај ќе биде се во ред!

Италијанскиот весник Ла Верита утрово сподели ново видео за случајот Рекет. На снимките се слуша и гласот на Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева.

Read more