На Антонио Милошоски му застаре делото злоупотреба на службената положба, ќе му се суди само за измама

На пратеникот Антонио Милишоски и уште 9 обвинети во предметот “Moќник” им застаре гонењето за делото злоупотреба на службената положба

Read more

Наместо конфискација на имот имаме само ослободување на корумпирани функционери

Блупринт групата на граѓански организации за реформи во правосудството нема веќе да учествува во изработката на новиот Кривичен законик (КЗ),

Read more

Поради измените во КЗ преиначено делото на екс-директорот на Онкологија

Обвинителството го преиначи кривичното дело за кое го гонеше екс-директорот на Клиниката за онкологија доктор Нино Васев, за случајот со

Read more

Измените на КЗ ќе му ја намалат казната на екс директорот на Онкологија, Нино Васев ако биде осуден

Екс директорот на Онкологија, кој е дел од истрагата за скандалот со злоупотребата на лекови за болните од канцер на

Read more

Со европско знаменце СДС И ДУИ ќе се амнестираат од кривична одговорност

Реакција на Политичката Партија Левица Aнтимакедонската и корумпирана власт на ДУИ И СДС, соочена со поразот на претстојните парламентарни избори,

Read more

Твитер: Нема амбулантни возила за итни случаи – за партиски цели на СДСМ има

Јавноста жесток реагираше на денешното гласање во Собрание од страна на заразени пратеници со корона-вирус, со што беше прекршен Кривичниот

Read more