Кој да не’ чува од чуварите? – Вработени во полицијата континуирано краделе

Против 12 лица вработени во Полициска станица за гранични проверки – Табановце при Регионалниот центар за гранични работи Север, поднесена

Read more

Левица со кривична против менаџерите на ЕВН – Не пријавувале кражба на струја во Арачиново

Соопштение на Политичката партија Левица Ја известуваме јавноста дека Правниот сектор на Политичката партија Левица, до Основното јавно обвинителство –

Read more

Јанчев: Обвинителство со прст не мрда за кражбата на струја во Арачиново

Фејсбук статус на Саше Јанчев – Советник во Општина Гевгелија и член на ЦК на Левица Во Арачиново според ЕВН

Read more

Зголемен профитот на ЈПДП откако власта го одби предлогот на Левица за намалување на патарините

Реакција на Политичката партија Левица Јавното претпријатие за државни патишта од граѓаните по основ на патарини во вториот квартал годинава

Read more