Апасиев го објави условот за формирање на Влада

За секој случај, да не треба да преговараме за Влада, вели лидерот на Левица, Димитар Апасиев, објавувајќи ја фотографијата со

Read more

Ванковска: Идната коалиција помеѓу ДПМНЕ, ЗНАМ и албанската опозиција добива сѐ повидливи контури

Верувале или не, во овој момент немам потврда дека воопшто ќе се реализира некаква ТВ дебата / соочување меѓу претседателските

Read more

Сега најубаво се гледа зошто предизборните коалиции мора да се забранат

Фејсбук статус на Саше Јанчев – советник во Општина Гевгелија од Политичката Партија Левица Сега најубаво се гледа зошто предизборните

Read more

ДМПНЕ – ДУИ во Општина Велес функционира совршено

Фејсбук статус на Димитар Абрашев – советник во Општина Велес од Политичката Партија Левица Додека во собранието на Република Македонија

Read more

СДСМ и ДУИ гласаа против намалувањето на патарините

Пред околу две седмици пратениците од редовите на Левица поднесоа предлог-закон со кој ќе се намалат патарините за 50%. Со

Read more

Движењето Млади за Македонија ја осудува коалицијата помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и албанските партии

Откако официјално беше објавено дека опозициската ВМРО-ДПМНЕ влегува во коалиција со дел од политичките партии кои ја застапуваат албанската етничка

Read more

Левица: Здравството е во колапс, коалицијата за живот стана коалиција за смрт

Соопштение на политичката партија Левица. Владејачката коалиција додека беше во опозиција беше еден од најгласните критичари на тогашните владини политики,

Read more

Рекордно најнизок удел за заштита на животна средина во најголемиот буџет до сега за 2018 година

Ставовите изразени во оваа колумна не нужно се совпаѓаат со ставовите на редакцијата. Ако го погледнете Буџетот за 2018 ќе видите

Read more