Петар Георгиевски – Камиказа: Културната мафија соработува и со СДСМ и со ВМРО-ДПМНЕ

Петар Георгиевски – Камиказа во интервју за Фокус од 2018 година зборуваше за тоа како културната мафија добива тендери. Областа

Read more

Левица оди во 40 општини, Реџеп Исмаил ќе е носител во Град Скопје

Лидерот на „Левица“ Димитар Апасиев денеска на прес-конференција соопшти дека како партија на претстојните избори ќе му дадат поддршка на

Read more