Јанчев: Во окупација сме луѓе, во турско било попријатно на Мечкин Камен

Фејсбук статус на Саше Јанчев – член на Централниот Комитет на Левица и Советник во Општина Гевгелија Илинден во окупирана

Read more

Левица: AСНОМ е темелот на современата македонска држава – Делегацијата на Левица положи цвеќе во Пелинце

Соопштение на Левица – ЛО Куманово Македонците претрпеа бројни порази, генерации Македонци ги дадоа животите за Македонија, но идејата за

Read more

119 години по Илинденското, на Македонија ѝ се случи народно востание – власта не го послуша народот

Пишува Ангеле Михајловски, Член на Сектор култура – Левица и Советник во Општина Штип 119 години по Илинденското, на Македонија

Read more

(Видео) На владината церемонија во Крушево избришана строфата за Гоце Делчев и фашистичка крв се лее

Скандал на вечерашното отворање на прославата за Илинден и манифестацијата “10 дена Крушевска Република” од страна на Владата на Ковачевски.

Read more

Отворено писмо на младите до функционерите за Илинден

Став на член на Црвена Младина Почитувани функционери… Денес е Илинден, голем празник за Македонија, значаен дел од македонската историја.На

Read more

Левица: Спортскиот викенд по повод 2-ри Август откажан во Општина Илинден

Реакција на ЛО Левица – Илинден 2-ри Август покрај државен празник на Република Македонија претставува и празник на нашата општина.

Read more

Апасиев: Таче го собира членството на Мечкин Камен за да не бидат исвиркани

По бројните искуства на исвиркување на државните функционери од СДСМ и одекнувањето на зборовите „предавници предавници“, тие одлучија да применат

Read more

Крмов: Зошто бегаш од народот Претседателе Пендаровски?

Во јавноста вчера протекоа информации од кабинетот на Пендаровски дека прославата на Илинден ќе се одржи на платото во Вила

Read more

КОЈ Е РАДЕВ ЗА КОЈ МАКРОН ВОЗБУДЕНО НЕ ИЗВЕСТУВА ДЕКА ГО ПРИФАТИЛ ПРЕДЛОГОТ?

Францускиот претседател, Емануел Макрон, на самитот на НАТО во Мадрид, нарекуваќи не „северномакедонци“ не пропушти да не извести дека, Претседателот

Read more

Левица: Дали СДСМ е во толку очајна ситуација што во политичката кампања ги злоупотребуваат децата за партиски цели?

„Левица и граѓаните на општина Илинден реагираат и го осудуваат настапот на кандидатот за градоначалник од редовите на СДСМ и

Read more