(Видео) Крмов: Левица наредните пет месеци ќе работи на рушење на Законот за попис

Борислав Крмов во „Само вистина“ на тема пролонгирањето на пописот и Законот за попис:  „Наша проценка е дека еден од

Read more

(Видео) Апасиев: Ако не успее Собранието, Уставен суд ќе го одложи пописот со поништување на самиот Закон

Изјава на пратеникот и претседател на Левица, Димитар Апасиев, по повод начинот на одложување на пописот. Апасиев: „Има две варијанти

Read more

(Видео) Апасиев до Заев: Прашавте од што се плашиме?

„Почитуван премиере со внимание ја слушав вашата дискусија и вашите квази-патриотски ламентации.Имено, јас по етничка припадност сум Брсјак, а по

Read more

Засилено расте поддршката за #НеОтворамВрата

Со зголемувањето на заканите на властите за противниците на нелегитимниот и нелегален попис, се зголеми и поддршката за #НеОтворамВрата, кампањата

Read more

(Видео) Левица: Уставниот суд итно да ја процесуира Иницијативата на Левица за Законот за попис

Во целост ја пренесуваме изјавата на Новица Ристески – Координатор на Правен Сектор на Политичка Партија Левица „Левица денес до

Read more

Левица: Спроведување попис сред пандемија е кривично дело – Да спречиме пописен фалсификат!

Во целост ја пренесуваме реакцијата на Левица „Најостро ги осудуваме и негираме тврдењата на Директорот на Институтот за јавно здравје

Read more

Левица: Законот за попис на населението ја повредува приватноста, тајноста и сигурноста на личните податоци – Да спречиме пописен фалсификат

Во целост ја пренесуваме реакцијата на Правниот Сектор на Политичката Партија Левица „На интернет страницата за попис на населението е

Read more