Борислав Крмов: Не може Ескобар да дојде и да нѐ убедува да го менуваме Уставот

Дел од денешното гостување на пратеникот Борислав Крмов на македонското радио во „Зум Инфо‘‘ Пандорината кутија се отвори со Преспанскиот

Read more

За Ескобар Северномакедонците се Европејци

„Северномакедонците се Европејци“, изјави Габриел Ескобар, заменик-помошникот државен секретар на САД, на денешниот онлајн-брифинг со новинарите посветен на ситуацијата во

Read more