Левица: СДСМ, ДУИ и ДПМНЕ го блокираат предлог законот за екстра профит

Реакција на Политичката партија Левица Предлог Законот за данок на солидарност или данок на екстра профит, кој требаше да биде

Read more

Одбиен антипровизискиот закон на Левица-Премиерот повторно ги излажа граѓаните

–Реакција на Политичката партија Левица На денешната седница на Собранието, на дневен ред се најде Предлог-законот за дополнување на Законот

Read more