Грција внимателно ќе го следи говорот на Силјановска на утрешната претседателска инаугурација

Гордана Силјановска Давкова утре ќе стане првата жена претседател на Македонија. Победничката на претседателските избори, утре ќе даде свечена изјава

Read more

Сиљаноска најавува уставни измени?

Опозицијата ја менува реториката. Црвените линии на одречно одбивање промена на Устав под “Бугарски диктат“, сега се можност за дискусија

Read more

Со однапред познат, еден кандидат, од ДПМНЕ велат имале најтранспарентна конвенција?!

Најтранспарентната конвенција на ВМРО-ДПМНЕ, велат од говорница, коментира Билјана Ванковска, алудирајќи на начинот на кој од најголемата опозициска партија го

Read more