[Видео]Нов гаф: Заев ја згреши делегацијата, тргна по Вучиќ

На крајот на прес-конференцијата на која српскиот претседател Вучиќ и премиерот Заев ја промоцираа донацијата на вакцини од Србија, се

Read more

Министерката за труд Шахпаска тврди дека граѓаните биле среќни што е СДСМ на власт

Нов гаф на министерката за труд – Јагода Шахпаска, која во претходна дебата во однос на прогласувањето недела за неработен

Read more

Гаф на Пендаровски – честиташе на погрешна држава и погрешен човек

Нов гаф на претседателот Пендаровски се случи денес на неговиот официјален твитер-профил, кога се обиде да му честита национален празник

Read more