Законот за владиниот бакшиш на „МАКПЕТРОЛ” мора да падне – за Републиката да може да стане!

Овој стручен текст се занимава со правните причини во прилог на тезата дека донесувањето на контроверзниот и проолигархиски Закон за

Read more

Апасиев: Законот за ГАМА е невиден преседан од АСНОМ до денес

Обраќање на пратеникот Димитар Апасиев пред Собранието на Република Македонија. ,,Почитувани колеги пратеници, почитувана јавност, почитуван министер, Денес на дневен

Read more

Пратениците на Левица и ВМРО-ДПМНЕ после 20 часа седница го спречија законот за Макпетрол

Не успеа обидот на власта, пратениците од опозицијата да ги фати на „кондиција“. Филибастерингот на опозицијата со пријавена цела пратеничка

Read more

Апасиев: Со нелегална седница се шверцуваат 32 милиони евра за провладина Телма

Пратеникот на Левица – Димитар Апасиев на својот фејсбук профил реагираше дека власта нелегално ја продолжила седницата после 18 часот,

Read more