Вучиќ најави зголемување на производството на дронови во Србија

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, оцени дека денешната показна вежба на припадниците на Војската на Србија на Пасуљански ливади била

Read more

Србија ќе купува беспилотни летала „Бајрактар“ од Турција

Србија ќе купи од Турција беспилотни летала „Бајрактар“ во вредност од неколку стотици милиони евра, изјави српскиот претседател Александар Вучиќ

Read more

[Видео]Нов гаф: Заев ја згреши делегацијата, тргна по Вучиќ

На крајот на прес-конференцијата на која српскиот претседател Вучиќ и премиерот Заев ја промоцираа донацијата на вакцини од Србија, се

Read more