Левица: Скандалозно е барањето за поскапување на водата за време на криза

Во целост ја пренесуваме реакцијата на Левица – ЛО Охрид Градоначалникот на Охрид Константин Георгиески, веќе со месеци се фотографира

Read more

Тетово со денови без вода – Теута Арифи уште пред 8 години вети решавање на проблемот

Од тетовскиот огранок на Левица информираа дека Тетово со денови нема вода. Воедно, тие нагласија и дека и покрај тоа

Read more

Апасиев: Референдумот во Дојран е врел шамар за социјал-демократите!

„Врел ШАМАР у фацата на социјалдемократите!!! Дојранчани денес и покажаа среден прст на корумпираната власт, слушајќи ги нашите аргументи против

Read more

Општина Дојран потроши 10.000 евра за мобилни претплати со 8 GB интернет!

Додека Општината Дојран тоне во долгови кумулирани како последица на недомаќинското работење на општинската администрација, Анго Ангов, градоначалникот на Општината

Read more

Левица: Гласај ПРОТИВ приватизација на водата!

Реакција на политичката партија Левица. „Левица безусловно и безрезервно застанува против намерното уништување и приватизирање на дејностите од јавната сфера

Read more