Обраќање на амбасадорот Сергеј Баздникин по повод 60 години од првиот лет во вселената

Почитувани дами и господа, драги пријатели, На 12 април 1961 година, легендарниот космонаут Јуриј Алексеевич Гагарин со вселенскиот брод „Восток-1“

Read more