Вучиќ: Никој од Србија нема да биде на Самитот на Западен Балкан во Тирана

Српскиот претседател Александар Вучиќ ја критикуваше одлуката на косовскиот премиер Албин Курти да го постави Ненад Рашиќ за косовски министер

Read more

Брнабиќ до ЕУ: Каде се тие европски вредности, демократијата, и владеење на правото?

По ваквата срамна изјава на ЕУ, само уште една во низа, Србија веќе нема никаква потреба да учествува на самити

Read more