Апасиев: Дали е вистина дека директорот на велешката болница забранил да им се дава инфузија на Детското одделение, на деца со температура 40 – за да заштеди?

Дали е вистина дека директорот на велешката болница – Зоран Арсовски од СДС забранил да им се дава инфузија на

Read more

Пријава за мито од 350 евра за хемотерапија

Слободен печат информира за случајот со оперираната онколошка пациентка во Клиничката болница „Д-р Трифун Пановски“ Битола, која минатата недела кај

Read more

Охридската кардиологија чека седум години за отворање на нов болнички блок

Специјализираната охридска болница за превенција, лекување и рехабилитација на кардиоваскуларни заболувања со години чека да се префрли во новиот објект

Read more

Родилка од Тетово која едвај преживеала ја сподели својата потресна сторија

На својот фејсбук профил, родилка од Тетово која едвај преживеала ја сподели својата потресна сторија. Во прилог Ви го пренесуваме

Read more

Детското одделение во охридската болница сè уште затворено, властите молчат

Статус на Виолета Аврамоска – Советник од Левица во Општина Охрид. „Охрид денес се соочува со најголемата катастрофа до сега.

Read more

(Видео) Ми се зaкaнуваа дека ќе ме yбиjaт: He верувам дека имаше само 14 луѓе, ми бараа митo за да се грижат за брат ми – имаше наредба да се затвори бoлницата

Ибин Емшиу во трагедијата во тетовскиот ковид-центар ги загуби својот татко и брат. Решен е правдата да ја бара до

Read more

(ВИДЕО) Битолската болница убиец на млади деца: Сведоштво на сестрата на младиот ресенчанец кој почина од Ковид-19

Сестрата на младото момче од Ресен коешто почина поради компликации од Ковид-19 објави морничави снимки коишто ја покажуваат реалната слика

Read more

Несоодветни кадри без печат работат во болницата во Штип

Пишува: Верица Спасова (магистер по Биологија насока Биохемија и Физиологија), вработена во биохемиската лабораторија во ЈЗУ Клиничка болница – Штип.

Read more

Левица: Болницата во Охрид оставена без томограф – пациентите плаќаат приватно

Од Локалниот Огранок на Левица во Охрид реагираат дека пациентите во охридската болница се оставени без томограф поради дефект на

Read more