Слезенковски: 80% од државниот апарат е нефункционален – Затоа косовскиот капитал зема сѐ поголем во Македонија

Став на Кирил Слезенковски – Координатор на Левица – Сектор Политичка економија, по однос на случајот „Соравија“, односно купувањето на

Read more

Апасиев: Со косовски црни пари се купуваат чесните македонските бизниси

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев, вчера гостуваше во емисијата „Аргумент +“ во студиото на ТВ24 каде зборуваше за се почестото

Read more

Цуцуловски: Партиите на Албанците се радикални и со националистички барања

Коментирајќи го внатрешниот конфликт во ДУИ, како партија на етничките Албанци во Македонија, професорот Љубомир Цуцуловски искоментира дека без разлика

Read more

Левица: продолжува узурпацијата на Беровско езеро – Пекевски аминуваше хотел за семејството на потпретседателот на СДСМ

Реакција на Левица – ЛО Берово Градежниот бум и узурпацијата на зелени површини близу Беровското Езеро никако да престане. Последниот

Read more