Сабаленка нема да оди на Олимписките игри, бидејќи се фотографирала со Лукашенко

Арина Сабаленка e втора тенисерка на светската ВТА листа, но најверојатно нема да се најде на списокот учесници на претстојните

Read more

Песков: Западот „хистерично реагира“ на плановите на Русија да распореди нуклеарно оружје во Белорусија

„Колективниот Запад некако заборава дека американското нуклеарно оружје е лоцирано овде во Европа, околу нашата земја, и притоа реагира хистерично

Read more

Руските и белоруските параолимпијци со забрана за настап на ЗПОИ Пекинг

Интернационалниот параолимписки комитет, којшто на ден пред почетокот ја промени својата одлука, откако претходно им дозволи да се натпреваруваат, но

Read more

За новата мигрантска криза ЕУ ги обвини Русија, Турција и Белорусија

Полскиот премиер Матеуш Моравјецки го обвини претседателот на Белорусија Александар Лукашенко дека во изминатите неколку месеци испратил десетици илјади мигранти

Read more