(Видео) Јанчев: Албанците воопшто не ми сметаат во државата

Пратеникот од #Левица, Сашко Јанчев, во ,,Клан дебата”. ,,Албанците воопшто не ми сметаат во државата. Мене никој не ми смета

Read more

Мкд.мк: Во Чаир активисти одат од врата на врата и ги тераат Албанците да гласаат за ДУИ

Активисти на ДУИ деновиве одат од врата до врата во скопската населба Чаир исклучиво кај граѓани Албанци и граѓани од

Read more

Погромот на Србите од пред две децении, партијата на Курти го опиша како мирен протест на Албанците

Соопштението на движењето „Самоопределување“ на Албин Курти за погромот што го доживеаја Србите на 17 март 2004 година не е

Read more

Илегална албанска паралелка во село без Албанци

Во општина Чашка со одлука на МОН, министерот Јетон Шаќири отвори албанска паралелка која при тоа не ги исполнува условите

Read more

Дали пратеникот Скендер Реџепи -Зејд бара отцепување на македонските општини?

Албанците не го оспоруваат идентитетот и јазикот на македонскиот народ, но може во блиска иднина да се случат и други

Read more

За ДУИ и СДС безвредни се животите на Албанците

Корумпираноста на олигархиската СДС и неказнетото владеење на ДУИ е обединител во трите големи трагедии на изгубени човечки животи: сообраќајната

Read more

Ристов ја разби националистичката теза на Таравари

Членот на Президиумот на Левица, кој во исто време е и Претседател на Советот на Општина Карпош, Бранко Ристов, на

Read more

Апасиев: Одавањето на почит кон Хоџа ги крши предрасудите во коишто живеат младите Албанци

Во денешната емисја „Аргумент плус“ на „Телевизија 24“ гостуваша пратеникот и лидер на Левица Димитар Апасиев, а очекувана една о

Read more

Експресно ќе се воведат пет мерки против инвазијата на илегални мигранти од Албанија

Стотици Албанци излегоа на улиците на Лондон пред две недели при прославата на албанскиот национален празник, а британските медиуми објавија

Read more

Левица оддаде почит пред партизаните Албанци во Јаболчиште

Соопштение на политичката партија Левица Денес, на Денот на ослободувањето на Велес, делегација на Левица оддаде почит во селата Горно

Read more