(Видео) Левица – Сектор спорт: Титула шампиони на Македонија со знаме на соседна Албанија

Реакција на Левица – Сектор спорт Фудбалерите на Шкупи (поранешни Слога Југомагнат) одиграа одлична сезона која ја заокружија со шампионска

Read more

Спротивно на законот за употреба на знамињата во Форино истакнато само албанско знаме

Реакција на Сектор Политички систем на Левица Во гостиварското село Форино, кое воедно е родното село на Претседателот на Собранието

Read more