(Видео) Мојсоска: Артан Груби има личен профит од договорт со Бехтел-Енка

Јована Мојсоска, носител на Изборна единица 5 од политичката партија Левица, во емисијата Директно на ТВ Тера, се осврна и на личните интереси на вицепремиерот Артан Груби, главниот промотер на сомнителниот договор со Бехтел и Енка.

-Артан Груби бара раскинување на договорот со Sinohydro за автопатот Кичево-Охрид, за личен профит преку Бехтел и Енка како негов проект!, вели Мојсоска

Погледнете го видеото: