Навиваме за Македонија – Левица со поддршка од трибините

Македонија периодов е една од трите земји – домаќини на Европското првенство во ракомет за жени.

,Ја искористивме оваа извонредна прилика да им дадеме поддршка на нашите дами кои ги бранат боите на Македонија на ова ЕП, вечерва на натпреварот против Франција.

На трибините беа координаторот на Сектор спорт, Весна Кираџиева, координаторот на Трудов сектор, Александар Димитријевиќ и модераторот на ЛО Аеродром, Дејан Риле Ристовски. За Македонија се навива и во победи и во порази.

Напред девојки! Македонија навива за вас!