Левица со Предлог-Резолуција за правните и моралните аспекти на Ковид-Вакцинацијата

„Пратениците на Левица во Собранието на Република Македонија – Димитар Апасиев и Борислав Крмов, до претседателот на парламентот, поднесоа Предлог-Резолуција

Read more

Заев и Мицкоски отворено зборуваат за нивната соработка

Вчера во емисијата „Само Вистина“ на Канал 5 телевизија, се одржа дебата помеѓу лидерите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ. Во текот

Read more

Додека АД Баргала троши пари на спонзорства, за работниците нема ниту здравствено осигурување

Конфекцијата АД Баргала, чии работници заработуваат плата под секое достоинство, од околу 10.000 денари, одлучи на работниците ниту овие пари

Read more

Левица настапува со 38 листи за Советите на Општините, како и 7 кандидати за градоначалник

Во прилог ви ја пренесуваме прес-конференција на портпаролот на изборната кампања на Левица – Амар Мециновиќ. „Драги сограѓани, почитувана јавност

Read more

Путин победник, Комунистичката партија на Русија најголема опозициска сила

Изборите за народни претставници во Државната дума на Руската Федерација официјално завршија на 19 септември, соопшти Ела Памфилова, претседател на

Read more

Новковска: Пописот е политички договорена активност

Изјавата од пред неколку дена на пратеничката Рашела Мизрахи од редовите на ВМРО-ДПМНЕ: „Фингерпринтот на локалните избори ќе даде точен

Read more

Крмов до Мизрахи: Не може со фингерпринт да се провери попис

Пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи во интервју за Сител телевизија изјави дека иако нивната партија собираше потписи за

Read more

Ленка: Случајот Монструм, надворешните влијанија и меѓуетничките односи

Пред повеќе од 8 години, односно точно на 12.04.2012, во четврток, во очи на еден од најголемите христијански празници, кај

Read more

(Видео) Герила акција на Левица на Манаки фестивал

Синоќа во Битола започна 42. издание на Интернационалниот фестивал на филмската камера „Браќа Манаки“.На овој настан, активисти на Левица одржаа герила-акција,

Read more