Левица по повод 20 години од масакрот кај Вејце

На 28 април 2001 година, осуммина припадници на специјалната единица „Волци” и на „Посебната единица на СВР Битола“, беа убиени

Read more

Левица поднесе предлог-закон за драстично намалување на патните трошоци на пратениците

Пратениците на Левица, Димитар Апасиев и Борислав Крмов, до собранискиот спикер поднесоа Предлог-закон за изменување на Законот за пратениците, во

Read more

Реакции за реформите во образованието и дигитализацијата на книгите ОБРАЗоваНИЕ

Не стивнуваат реакциите на граѓаните, по повод дигитализација на учебниците и исфрлање на книгите од образовниот процес. Во својот фејсбук

Read more

Инженер по информатика со клучни прашања до Царовска

Не стивнуваат реакциите по повод реформите во образованието и небулозите на министерката Мила Царовска за укинување на книгите во образованието,

Read more

Според ГРЕКО функцијата на Љупчо Николовски за борба потив корупција е неприфатлива и некомпатибилна

ГРЕКО, групата на земји против корупција на Советот на Европа, официјално во својот извештај објавен денеска во Стразбург до Република

Read more

Надлежниот инспекторат одговори по пријавата на Левица за прекршувањето на мерка изолација од заразените пратеници

Одговор од Државниот санитарен и здравствен инспекторат – Сектор за инспекциски надзор по Пријава – Известување за грубо прекршување на

Read more

Левица: Скандалозно е барањето за поскапување на водата за време на криза

Во целост ја пренесуваме реакцијата на Левица – ЛО Охрид Градоначалникот на Охрид Константин Георгиески, веќе со месеци се фотографира

Read more

Крмов: Протоколот за ковид-пратениците не е објавен во Службен весник!

Статус на пратеникот од Левица, Борислав Крмов, во врска со работењето на Собранието Еве како се работи во Собрание: Прво,

Read more

Левица: Образованието на Царовска е бесплатно – откако родителите ќе си платат

Во целост ја пренесуваме реакцијата на политичката партија Левица во врска со најавеното укинување на учебниците. Откако нè задолжија до

Read more

Златанов: Дигитализацијата на образованието ќе доведе до крах на веќе уништениот образовен систем

Видете ако во предвид ги земате Сојузот на Средношколците и Бленди Ходаи како претставник на сите млади во Македонија од

Read more